Історія ліцею

Враховуючи потреби народного господарства та запити молоді, 3 вересня 1954 року на базі розформованої школи міліції організовано технічне училище №1 для підготовки фахівців сільського господарства. В училищі були створені умови для підготовки 450 учнів за спеціальностями: ” машиніст паросилових і дизельних установок”, “електромеханік з сільського господарства”. 1955 р – перший випуск і перші випускники (ФМГ 50-х років), серед них люди відомі у нашому краї, випускники 1956 р.: Значко Володимир Іванович (колишній начальник Чернівецької АТС) Цуркан Костянтин Назарович (електрорадіомеханік) Нікітов Валентин Іванович (колишній заст. начальника аеропорту) Антоненко Михайло Якович (колишній 1-й секретар Садгірського райкому) Мацуєв Микола Андрійович (колишній головний енергетик Машзаводу) Корбут Григорій Григорович (заслужений працівник профтехосвіти, колишній старший майстер училища).

З 1967 р. училище реорганізоване в МПТУ №6, ТУ №2, ПТУ №6. В період з 1967 року по 1981 рік училище готувало спеціалістів для теплових та атомних електростанцій України і Молдови, спеціалістів для підприємств нашого міста: “Гравітон”, “Електромаш”, цукрового заводу, дріждзаводу, машзаводу. Одночасно училище стало надавати середню освіту своїм випускникам. Директором в цей період працював Биков Микола Васильович, допомагали йому у становленні училища прекрасні спеціалісти, майстри та педагоги: Кушнір І.М., Кучерян Д.Г., Костей В.Н., Вакіш М.В., Мигера М.П., Скібенко В.І., Якимів Т.І., Логін М.В., Петрушко Н.К., Завацький М.А., Хабайло, Попелюк О.В., Мельник О.О., Ілаш Н.О., Дорожинська Г.С., Лазар Г.П., Рендук В.Є., Карнаух В.П. Випускники приймали активну участь в будуванні Бурштинської, Молдавської, Криворізької, Трипільської, Запорізької ГЕС, Чорнобильської АЕС.

Ряд випускників успішно працюють на підприємствах міста, області в навчальних закладах. Колектив училища з року в рік добивається певних успіхів в підготовці кваліфікованих робітників, займає призові місця в технічній творчості, спортивно-масовій роботі, художній самодіяльності, в училищі є всі умови для удосконалення рівня професійної майстерності, задоволення духовних потреб учнів.

З 1994 року під керівництвом новопризначеного директора училища Ковальського Б.Й. структура підготовки кваліфікованих робітників навчального закладу приведена у відповідність до потреб економіки області, України. За останні роки вдалося спеціалізувати училище, чітко визначити профіль, зорієнтований на певні галузі народного господарства. Спеціалізація значно підвищила якість професійного навчання, завдяки чому молодь отримала можливість більш вдало обирати професії, необхідних на ринку праці.

В 1995 році училище перейшло на підготовку суміщених та інтегрованих професій, здійснюючи навчання водіїв транспортних засобів категорії «В-С». В зв’язку з потребами ринку праці та модернізацією народного господарства в 2004 році введені нові професії (слюсар з експлуатації та ремонту газового обладнання, рихтувальник кузовів автомобілів).

В 2009 р. училище перейменоване на Чернівецький професійний ліцей автомобільного сервісу. Зараз заклад пропонує молоді сучасні професії широкого профілю.

З 2010 року очолює ліцей Володимир Михайлович Савчук.

13 грудня 2018 року на базі нашого ліцею відбулося відкриття навчально-практичного центру з професій електрозварник ручного зварювання, електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних зварювальних машинах, зварник.

Головною метою діяльності навчально-практичного  центру є удосконалення практичної підготовки учнів, слухачів, які навчаються за професією «електрозварник ручного зварювання»,  впровадження в навчальний процес новітніх виробничих технологій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.